Blog > Komentarze do wpisu
beatus

Z łaciny beatus to „szczęśliwy”.

 

I choć Ruda nigdy nie lubiła swojego imienia, musi przyznać, że to właśnie ono ją chroni. Idealnie opisuje jej osobowość, jakby zostało skrojone na jej miarę. Daleko Rudej do wiary w tarota, ale głęboko wierzy w moc kolorów i to, że można w różny sposób dopomóc szczęściu. Może to infantylne, może nawet nie przystoi przyznawać się do tego osobie, która przede wszystkim wierzy w naukę, która chce leczyć. Intuicja nigdy Rudej nie zawodzi, idealnie odczytuje gesty, „ukryte” znaczenie słów. Podświadomość to naprawdę potężna broń. Zmiana myślenia prowadzi często do przewrócenia swojego życia do góry nogami – do zmiany na lepsze! Ruda zawsze kierowała się sercem, działa impulsywnie, bo opierała się na odczuciach/uczuciach/przeczuciach. Czasami, tak jak teraz, podejmowała decyzje, które początkowo okazywały się najgorszymi, jakie mogła podjąć.

 

Ale dzisiaj wie, że to wszystko miało sens. A ostatnia decyzja, cholernie trudna, którą ciężko było podjąć, była dobrą decyzją. ONy długo będzie miał swoje miejsce w serduchu Rudej, może zawsze. Kto to wie? Ruda dużo mu zawdzięcza, ale w życiu trzeba być czasem egoistą i zawalczyć o siebie.. Nie warto się cackać ze sobą, z innymi, zgadzać się na substytuty.

 

Nikt nie wie, co wydarzy się za miesiąc, za dwa, za pół roku. Ruda ma swoje marzenia, o które będzie walczyć. Ma wspaniałych przyjaciół i rodzeństwo. I wiarę w to,  że się uda. Może kiedyś "zdarzy się ktoś", kto będzie gotów powalczyć z Rudą, o Rudą... :-))

 

 

Szczęście nie jest dobrem danym raz na zawsze. Próbował ktoś z Was znaleźć własną definicję szczęścia? Bo Ruda próbuje. Na dzień dzisiejszy utożsamia je ze spokojem, równowagą i niezależnością.

 

 

Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku, odwagi i pracy.

[Balzac]

 

 

 

To absurdalne, ale dawno nie było jej tak pozytywnie.

 

 

 poniedziałek, 23 maja 2011, raggafaya

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/05/23 14:49:35
zmieniasz się, Twoje życie się zmienia...to wspaniałe uczucie, kiedy dostrzegasz siebie, walczysz o Twoje szczęście, kiedyś będziesz gotowa się dzielić swoim szczęściem z kimś, kto tak samo jak Ty da coś z siebie ale nie zabierze Ci całego powietrza, siebie Ci nie zabierze, zaakceptuje taką jaką jesteś...
-
raggafaya
2011/05/23 16:47:21
i są ludzie, którzy wierzą, że się z ONym zejdziemy.
To takie dziwne...
-
0-www
2011/05/23 18:17:10
To miłe słyszeć, że jesteś szczęśliwa a przynajmniej zadowolona. Po mojej decyzji, jakoś tak odetchnęłam z ulgą. Nie wiem dlaczego nie zrobiłam tego wcześniej, czemu tyle się dusiłam. Teraz jest dobrze, niech tak pozostanie. To dopiero początek, naszej przygody z życiem.
-
2011/05/23 18:51:52
O moja imienniczka!? Ja też swojego imienia kiedyś nie lubiłam, ale od jakiegoś czsu polubiłam :)
Na pewno Ruda znajdzie w końcu kogoś ;)
-
2011/05/23 20:57:21
"Czasami, tak jak teraz, podejmowała decyzje, które początkowo okazywały się najgorszymi, jakie mogła podjąć." ----- hmmm... a potem się okazywało, że pani Rozsądek początkowo rację miała? Coś mi to przypomina, ale nie umiem skojarzyć co dokładnie... Hmmm...
-
2011/05/23 21:00:51
czekaj, czekaj... skądś znam to sformułowanie "trzeba być w życiu egoistą"... To był na pewno jakiś film!
A substytuty to były w jakieś piosence! Tak! Tylko też nie umiem skojarzyć jakiej...
Wniosek na dziś: Ruda je moja dziołcha! xD
-
raggafaya
2011/05/24 09:32:00
@Ramla,
no już już już. Poszłam po rozum do głowy. A na substytut wpadłam wcześniej :P.

@coubeatki,
w koncu Beata, to taka kobieta, ktorej się szczęści ;)

@0-www,
damy radę!
Tutaj zawartość trzeciej szpaltyNajlepsze Blogi