Blog > Komentarze do wpisu
Dzień 4 podglądania ciąg dalszy...

Słuchajcie... 

może Rudej nie są przeznaczone krowy, a chirurgia?

 

 

 

dr. B: może się jeszcze załapiesz na jakąś operację jamy brzusznej i złapiesz bakcyla. Fajna ta ortopedia, co?

Ruda: faaaaaaaaaaaajna! 

 

 

Czego się dzisiaj nauczyła? Krew ze stołu najłatwiej usuwa się nadtlenkiem wodoru, nie ma co się pieprzyć i robić podchodów do psa, tylko podejść do niego i być zdecydowanym (Ruda musiała uziemić suczkę, która wybudzała się po zabiegu usuwania kamienia nazębnego - trzęsła portami, bo w pamięci miała, co wyczyniały jej psy przy wybudzaniu się z narkozy, a "głupi Jaś" działa krócej), że zakłada się rękawiczki ("zakładaj rękawiczki, to będziesz mi pomagała przy takich prostych zabiegach"), sala operacyjna to najfajniejsze miejsce na ziemii, a na pewno w gabinecie, a napełnianie strzykawki penicyliną nie jest wcale takie trudne, a ligamentum teres femoris to więzadło wewnątrzstawowe stawu biodrowego. Btw. wypisywanie karty, potrzebnej do określenia stopnia ryzyka zawodowego wcale nie jest takie łatwe.

 

Proszę Państwa oficjalnie ogłasza się, że Ruda naładowała akumulatory na semestr letni.

 

czwartek, 16 lutego 2012, raggafaya

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
erjota
2012/02/16 23:27:17
bo sala operacyjna swietna jest !!!
-
casix
2012/02/17 01:55:15
chirurgia <3 <3 krojenie <3 <3 <3
-
2012/02/18 09:35:47
Brawo :) Tak trzymać :)
-
Gość: locke, *.tvkstella.pl
2012/02/18 10:36:11
ja już się boje naładowanych akumulatorów Rudej:)
i dziękuje za pozdrowienia z pierwszej części relacji z pobytu w gabinecie:)
i szczere to trochę zazdroszczę :)
-
2012/02/19 00:09:54
najwazniejsze, że Ci się podoba :D a jak to jest z weterynarzami, podobnie jak lekarze mają różne specjalizacje? czy każdy weterynarz jest niemal od wszystkiego?
i gratuluję zaliczenia sesji. :)
-
raggafaya
2012/02/19 09:23:27
@erjota & @casix chirurgia jest baro, baro!!!

@animka1984, w końcu nabrałam poweru do studiowania.

@locke, hah, zazdrość zazdrość, było cudownie. Wprawdzie jestem samozwańczą królową mopa, miejscami strasznie się wynudziłam, bo nie było klientów, ale i taaaak! To, że połowy nazw, które podał mi dr nie zapamiętałam, mało nie potrafiłam wymówić to inna kwestia. Było fantastycznie!

@vuze, generalnie jest tak, że weterynarz, każdy jeden ma umieć wyleczyć psa, kota, świnie czy krowe bezwzględu na specjalizację, o ile zajdzie taka potrzeba. Specjalizacji jest od groma, radiologia, chirurgia etc. Przy czym w PL w porównaniu z zachodem jest ich zdecydowanie mniej - tam spotkasz dermatologów, neurologów, nefrologów, dokładnie tak jak u ludzi [podobno na wrocławskich klinikach jets dokładnie tak samo].
W przypadku zabiegów chirurgicznych sprawa się komplikuje, proste takie jak kastracja wykonują wszyscy, do bardziej skomplikowanych np. składania połamanych łap, czy innych zabiegów ortopedycznych, potrzebna jest specjalizacja, temu zostałam wpuszczona na salę operacyjną, ale nie pozwolono mi nawet założyć rękawiczek. Przy psie krzątali się doktorzy ze specjalizacją, natomiast młoda pani dr założyła szwy, praktycznie tak jak ja była tylko obserwatorką, o ile nie liczyć podawania narzędzi. Niestety nie mam bladego pojęcia jak to wygląda ze strony formalnej.

Dziękuję za gratulacje.
-
2012/02/19 23:10:54
czyli jednak nie jest to takie hopek siupek i specjalizacje też są:)
ciekawe czy na zachodzie mają chirurgów plastycznych, bo jakby nie patrzeć na pewno znajdą się tacy 'wariaci', którzy zechcą poprawić uszy , czy pyszczek swoim pupilom xD
-
2012/02/25 00:38:42
Uczciwie przesiedziałam 2h ostatnie godziny czytając wszystko od początku.
I już tu zostanę, bo mi się podoba.
Także dlatego, że robisz coś, o czym sama kiedyś ( młodym niezbyt zwiewnym dziewczęciem będąc ) marzyłam, a na co sie nie zdobyłam raz z powodu odległości uczelni od korzeni, dwa małego uczucia między mną a chemią :) Cóż to sobie chociaż poczytam i pokibicuję.
-
4medyczna
2013/01/08 18:53:27
Interesujący blog, przejrzałem kilka wpisów i sie nie rozczarowałem
sporo ciekawych informacji
Pozdrawiam
Tutaj zawartość trzeciej szpaltyNajlepsze Blogi