Blog > Komentarze do wpisu
z pamiętnika wolontariusza (1)

Wyjątkowo spokojnie dzisiaj było. Kiedy tylko Ruda przekroczyła próg Gabinetu, dowiedziała się, że Piracik (kotek bez oka) przeniósł się za Tęczowy Most. Kocurek miał lepsze i gorsze dni, podczas lepszych jadł samodzielnie, podczas gorszych trzeba było mu podawać glukozę pozajelitowo. Po odjęciu oka jego stan się poprawił, a w ciągu ostatnich dwóch dni ..., chłopak przestał walczyć, podawane mu leki przestały działać. Wczoraj dostał silniejsze, z zastrzeżeniem, że jeśli jego stan nie ulegnie zmianie, trzeba będzie go uśpić. Piracik zwany też Tygryskiem odszedł od nas w nocy, poddał się. Jego czarny brat jest osowiały, smutny, nie chce się bawić. Zwierzaki jednak wbrew obiegowej opinii nie są tak infantylne, jak się nam wydaje. Ruda myśli, że Czarny Pan doskonale zdaje sobie sprawę, co stało się z jego bratem. 

 

O 12 zaczął się zabieg ortopedyczny owczarka niemieckiego - psa policyjnego. Nie będę przytaczać szczegółów, bo ani mnie (jeszcze) ani wam nic nie powiedzą. Dość powiedzieć, że psy pełniące taką służbę nauczone są pewnych zachowań wobec obcych, dlatego też psiński został zapakowany w kaganiec zanim zaczął wybudzać się z narkozy - dla naszego bezpieczeństwa. A potem, jak już Ruda zakuła Aksona w piękny fizjologiczny kaganiec, została z nim sam na sam (trzeba przyznać, że to niezwykle karny pies) i założyła mu pierwszy w swoim życiu opatrunek. Nawet na kursie pierwszej pomocy nie uczyła się bandażowania ('chustowaliśmy'), stąd też wydaje się jej, że jak na pierwszy raz, nie wygląda to najgorzej. Zresztą sami oceńcie:

piątek, 13 lipca 2012, raggafaya

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/07/14 10:08:12
biedna psiunia, będzie teraz kuśtykała :(
ale faktycznie, ze zwierzętami jest o tyle gorzej, że nigdy nie wiesz,co strzeli im do głowy. czy zaatakuje, czy ugryzie, czy będzie miły.. nie wiem,może da radę to wyczuć. mimo kagańca i tak bałabym się z nim zostać :P
-
Gość: Kuc, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/07/14 16:50:10
O, tak ładnie bandażować to mnie możesz, kłuć nie. :P
-
casix
2012/07/15 14:37:40
Tylko nie Czarny Pan, bo mi się będzie kojarzyć z małą biedną kicią! opatrunek szałowy!! ;)))
-
raggafaya
2012/07/15 15:09:21
@casix,
hahahaha, o jessu, zapomniałam o pseudonimie P., o borże!
Czarny Pan cholera... ^^
-
2012/07/15 15:15:56
no wiesz, ten pseudonim powstał w erze "nie wypowiadam jego imienia", ale sentyment pozostał :P pozrówki parówki z dupnego bo zimnego obozu pracy! ;)))
Tutaj zawartość trzeciej szpaltyNajlepsze Blogi