środa, 28 września 2011
lingua latina pulchra est

Ruda wylądowała w trzeciej grupie, tym samym w środy kończy o 20:30… łaciną. Chwałaż Panu, że cośkolwiek pamięta z zajęć w liceum, nie wiele, ale są słówka/sentencje, które zapadły Rudej w serce, znalazła też czytanki i kserówki z deklinacjami, koniugacjami etc. Nie powinno być źle, ale TA GODZINA!

 

Zaiste będzie to jej ulubiony przedmiot!

 

 

 

Już jej się te studia [nie] podobają. Jakże się dziecko przestawi na uczenie w nocy?

[Dotarł do niej Koenig - kobyła jakich mało,  i Anatomia zwierząt domowych repetytorium - świetna rzecz, zobaczymy na ile usprawni naukę Rudej]niedziela, 25 września 2011
prawo jazdy [Lublin]

Słońca polecicie Rudej jakąś dobrą szkołę nauki jazdy w Lublinie? Najlepiej w okolicy Uniwersytetu Przyrodniczego*.

Póki co Ruda znalazła WRC i KLASA, blisko UP, może coś o nich wiecie?

 

Podobno mają zmienić się przepisy, Ruda została więc zmuszona do znalezienia kursu, rozpoczęcia i ukończenia go. Sprawa nagli także... Popytajcie wśród znajomych, hmm...?

 

 

 

*fajnie byłoby gdyby nie było zajebiście drogo, wiecie studencka kieszeń i te sprawy, szczególnie, że Ruda sama będzie sobie musiała za niego zapłacić, a najpierw nań zarobić, zapewne ;-). Nie ma to jak dorosłe życie!

środa, 21 września 2011
materiały na I semestr weterynarii [Lublin]

zapewne na pierwszych zajęciach dowiemy się, jakie podręczniki/skrypty/materiały nas obowiązują, ale skoro Ruda ma chwilę czasu to uporządkuje zebrane informacje specjalnie dla Was, a może nawet bardziej dla siebie. Ruda pozwoli sobie fragmentami cytować Casix, mając nadzieję, że ta nie urwie jej za to głowy... 


ANATOMIA

Anatomia zwierząt domowych: kolorowy atlas i podręcznik - H.E. Koenig, H-G. Liebiech lub Atlas anatomii topograficznej zwierząt domowych - P.Popesko [w Internecie krąży Popesko, przed zakupem warto porównać oba atlasy. David z biologa mówił mi jeszcze o książkach do splanchologii, ale skoro zaczynamy od osteologii, to pozwoliłam sobie nie zaprzątać wam tym głowy. Wszak wszystkiego się dowiemy już niedługo. Krysiak nie jest zabroniony, choć jak krążą plotki u profesora może być ciężko z zaliczeniem jeśli komuś się wymsknie z czego się uczył- Ruda]

Układ nerwowy zwierząt domowych M. Sobociński


MIĘŚNIE:

Mięśnie i połączenia kości konia - J. Kałużniacki, Z. Milart

 

KOŚCI

"Osteologia zwierząt domowych" W. Lutnicki

kości nie są niezbędne, także nie trzeba robić z mieszkania cmentarza, co niektórzy praktykują :>. Zamiast wydawać fortunę na czaszki, kości długie etc. zaproście Rudą na piwo. A na poważnie, jeśli już chcecie to połówka czaszki, najlepiej konia.


BIOLOGIA

"Zoologia" Dobrowolskiego, Klimaszewskiego, Szelęgiewicza + kilka książek do prezentacji - będziecie robić prezentacje stołami i wtedy są te informacje potrzebne, do egz te trojaczki i wykłady, bo ćw były o zwierzętach a wykłady o roślinach (w zeszłym roku), książka jest w bibliotece


BIOLOGIA KOMÓRKI

"Seminariach z cytofizjologii" Kawiak / "Strukturalne  podstawy biologii komórki" Kilarski

zacznie sie pod koniec listopada, tu szczerze: ja mam Albertsa ale on jest kompletnie do niczego, ładnie napisany, ale z rzeczy które wymagają na ćw to niewiele, o wiele lepsze są seminaria z cytofizjologii chyba kawiaka albo kilarskiego, nie pamietam (jedne są dobre drugie napisane jak starożytny fresk -nie da się zrozumieć :D), w biblio chyba nie ma. no i na cw sie notuje duzo i stamtad tez inf

[ pdf'y Albertsa krążą w Internecie, szkoda wydawać pieniądze na niego, jak widać - Ruda]


CHEMIA

Jest niby książka-przewodnik do ćwiczeń Kankoferowej [jest w bibliotece, więc możesz sobie pożyczyć, ale tam nie ma tak dużo]. Oni [chemicy] mają dobrą stronę katedry i są materiały na każde ćwiczenia, ja się z nich uczyłam na wejściówki i z Internetu. Potem są zagadnienia na kolosy i albo się ma wtyki i bierze od starszych rocznikow, albo samemu szuka po książkach i opracowuje.


HISTOLOGIA I EMBRIOLOGIA 

"Histologia zwierząt" J. Kurzyszko, J. Zarzycki + "Przewodnik do ćwiczeń z histologii" M. Wawrzyniak z embrio to wykłady, prof dyktuje do marca, potem robi kilka wykładów z histo, ćw są tylko z histo. zeszyty z rysunkami wam dają, składacie się na początku i wszystko jest narysowane, tylko się podpisuje, więc kredek nie trzeba, co do Kuryszki nie wiem, czy jest w biblio, ja miałam swoja.

Kuryszko jest w biblio! - Ruda


OCHRONA ŚRODOWISKA

robiło się prezentacje w powerpoincie na ćw z Internetu, a na egz to jest jakaś ksiażka podadzą wam tytuł w styczniu.

INFORMATYKA, ŁACINA, BHP

kserówki

 


rada cioci Casix

Ogólnie bardzo dużo książek jest w bibliotece i w ciągu roku także, nie jest tak ze wszystko znika w październiku, ale lepiej zamówić te potrzebne od razu po otrzymaniu legitymacji, bo niektórzy zamawiają po kilkanaście i trzymają je, pomimo ze nie są im potrzebne.

 

pdf podręcznika do Genetyki [drugi semestr] też krąży w sieci. Szukajcie a znajdziecie. Ruda.

piątek, 16 września 2011
ogłoszenie parafialne - HISTOLOGIA, OSTEOLOGIA, BIOLOGIA [skrypty]

ma ktoś może na zbyciu:

  • Histologię Zwierząt Kuryszko i Zarzyckiego
  • Osteologię Lutnickiego
  • Zoologię "trojaczki"

 

Chętnie przygarnę :))

 

wtorek, 13 września 2011
souvenira

znaleziona gdzieś w Pieninach...

Trzeba przyznać, że Ruda na początku nie wiedziała czy zabrać Souvenirę na Śląsk czy zostawić ją w górach, wracała się do niej kilka razy, aż w końcu zapakowała czaszkę do plecaka i ruszyła biegiem za znajomymi wesoło podśpiewując.

 

 

konia z rzędem temu, kto powie Rudej, kim Souvenira jest. Biorąc pod uwagę miejsce, w którym została odkryta, Ruda strzela, że jest to owca/krowa/pies*, bowiem blisko znajdowała się bacówka. Choć może to zły trop...

 

*niepotrzebne skreślić, potrzebne dopisać

 

 

EDIT:

 

niedziela, 11 września 2011
pożegnalny pierdolnik

pożegnalna impreza okazała się strzałem w dziesiątke, no kto ma tak dobre pomysły? Tylko Ruda.Polecam się na przyszłość.

 

 

To, że po domówce wie już, że CHCE, nie ma w zasadzie żadnego znaczenia. Trzęsie portami i ma marmoladę różaną zamiast mózgu, bo jest pączkiem - znaczy zajebistym człowiekiem.  Cool story - the last part i .uj. A wy sobie myślcie, co chcecie, dorabiajcie sobie teorie, a ja spróbuję ogarnąć rozpierdolnik marmoladowy.

Tagi: ruda
12:40, raggafaya
Link Komentarze (4) »
czwartek, 08 września 2011
Straszenie pierwszoroczniaków – neverending story?

Ruda podczytuje sobie forum.biolog.pl i chyba jednak w końcu powinna przestać to robić. Stado nakręcających się tegorocznych maturzystów, którzy kują już od zeszłego roku, przekrzykując się, kto dłużej siedział nad książkami… . Na rady starszych, doświadczonych kolegów, ba weteranów maturalnych, wszak niektórzy z nich poprawiali maturę kilka razy, reagują agresją. Dobrze, dobrze… w kwietniu będziecie wykończeni, a to powinien być najbardziej intensywny czas powtórek. Ale Ruda nie o maturzystach chciała wam opowiedzieć, choć sama pewnie będzie poprawiać chemię w tym roku, o ile bozia i studia pozwolą. Właśnie, studia.

Kiedy Ruda przeczytała, na wyżej wymienionym forum, że pod koniec listopada czeka ją jedna wielka rzeź z osteologii, tak wnioskować można po postach studiujących weterynarię, siarczyście sobie zaklęła. Po doczytaniu postu Kamilorniego z Olsztyna:

Skoro już straszymy młodsze roczniki, to warto wspomnieć, że nie wszyscy zdali pierwsze kolokwium i pożegnali się ze studiami już w listopadzie ściskać poślady i się uczyć!

stwierdziła, że matko boska częstochowska, jak nic, wyleci po pierwszym kolokwium. Czytała dalej, bo jak się domyślacie Ruda ma w sobie coś z masochisty, i trzeba przyznać, że minę miała nietęgą. Kość lewa, prawa? Różnice gatunkowe? Sporo tego, można dostać zawrotu głowy od samego czytania o kole. Ale co nas nie zabije to nas wzmocni, czyż nie? Choć nie powiem anatomia zaczyna Rudą przerażać... . Hmm, studia jeszcze się nie zaczęły, zdaje się...

 

Wniosek jest, jeden miejcie to wszystko w głębokim poważaniu, czy mówiąc dosadniej, miejscie wyjebane a będzie wam dane i nie czytajcie biologa, bo można zawału dostać. Tamtejsi użytkownicy uwielbiają nakręcać spiralę strachu, paniki. A mentalne pastwienie się starszych studentów nad pierwszorocznymi przechodzi ludzkie pojęcie. Najzabawniejsze posty złapać można oczywiście w dziale dla LEKu. Tamci, za przeproszeniem - naprawdę nie chcę nikogo obrazić - to dopiero mają nierówno w głowach, mówiąc delikatnie... Zresztą znam dziewczę, które dostało się na ŚUM i też do najnormalniejszych nie należy. Ciekawam czy "lekarze" już zaczęli wkuwać Bochenka. Chyba dla poprawy nastroju Ruda pójdzie sobie poczytać ich wypociny o tym, jak to na leku jest ciężko i ile to się uczyć nie trzeba...

wtorek, 06 września 2011
chcę!

Ruda chce na studia, już teraz, natychmiast. No może nie o same studia chodzi, a o Lublin. Potrzeba zmiany otoczenia jest ogromna. Przerażająco-podniecająca.

 

 

 

 

zadrżą mury Lublina, kiedy Ruda się przeprowadzi doń.

09:31, raggafaya
Link Komentarze (5) »
Tagi
Tutaj zawartość trzeciej szpaltyNajlepsze Blogi