Kategorie: Wszystkie | FUNDACJE I PROJEKTY | LUBLIN | WETERYNARZ NA KOŃCU ŚWIATA
RSS
wtorek, 14 sierpnia 2012
Szara Przystań

 

baner

"Szara Przystań to miejsce, z którego elfy rozpoczynały podróż do swojego prawdziwego domu. Do krainy zwanej Valinor, gdzie miały żyć wiecznie i szczęśliwie. Opuszczały świat zagrażający im postępującą cywilizacją, nietolerancyjnymi ludźmi. Opuszczały świat, w którym czuły się niechciane i do którego nie pasowały. 

Zwierzęta, które zobaczysz na tej stronie są właśnie takimi elfami. 

Świat im nie sprzyjał, nie miały szczęścia, nie doznały miłości, niektóre z nich zostały bardzo skrzywdzone przez ludzi. Część z nich była po prostu niechciana. Zostały wyrzucone lub oddane do schroniska, bo człowiek traktował je, jak nic nieczujące istoty, postępował lekkomyślnie i nie liczył się z konsekwencjami. 

Wszystkie szukają swojego szczęśliwego miejsca na Ziemi, chcą wreszcie poczuć się bezpieczne i kochane. 

One są naszymi elfami, a my ich Szarą Przystanią, do której przybywają, by się uchronić od strasznej schroniskowej lub ulicznej rzeczywistości, aby odzyskać siły na podróż do swojego prawdziwego domu. Gdzie czeka je szczęście, miłość, pełna miska i własne miejsce, aż po kres ich dni. 

Pamiętaj! Bierzesz odpowiedzialność za życie swojego pupila, adoptując go.
Musisz być jego opiekunem i przyjacielem.
Musisz kochać go bez względu na wszystko.
Musisz chcieć mu pomóc.

Zwierzę nie ma spełniać Twoich oczekiwań i kaprysów, ono jest takie, jakie jest i to Ty musisz to zaakceptować. Nie może być zachcianką, a tym bardziej zabawką. "  Fundacja Pomocy Zwierzętom Bezdomnym "Szara Przystań"

Zabrze , 41-800
Ul. E. Czogały 9

KRS : 0000288303
NIP: 648-264-54-76
IV od. PKO BP SA w Zabrzu 27 1020 2401 0000 0202 0240 5868
http://www.szara-przystan.pl/

 

 //źródło tekstu i banera: strona Fundacji Szara Przystań//

niedziela, 29 lipca 2012
Promocja trwa!

PSIA-MAĆ.PL

 

Czym jest pseudohodowla?

Pseudohodowla to uogólniając fabryka szczeniąt, nastawiona na zysk zamiast na dobro danej rasy, a przede wszystkim psów. Zwykle jest to ‘hodowla’, która oferuje psy nie rodowodowe*,  niestety  podobnych uchybień i zaniedbań można dopatrzeć się, w niektórych hodowlach Związku Kynologicznego w Polsce (organizacji uznanej przez FCI). Na szczęście w ZKwP występują mechanizmy, o których nie będę pisać w tej chwili, w które w jakimś stopniu blokują „przekwalifikowanie” suki hodowlanej w maszynkę do rodzenia szczeniąt i zarabiania pieniędzy. Nie to jednak, podobnie jak kwestia rasowy=rodowodowy, jest celem moich dzisiejszych rozważań.

*rodowód jest to dokument potwierdzający pochodzenie danego zwierzęcia.

Masowa wylęgarnia, gdzie pies wytwarzany jest taśmowo i sprzedawany hurtowo w promocyjnej cenie. Wyeksploatowane psie matki to zwykle odpad poprodukcyjny. Zaniedbane, głodne, zastraszone i chore, eksploatowane po kres życia, umierają w haniebnych warunkach. PSIA-MAĆ.PL

zdjęcia z fanpage projektu.

Niska cena za zwierzaka powinna Was zastanowić. Jak w 500zł za szczenię może zmieścić się zwrot kosztów utrzymania suki i samego szczenięcia? Spójrzmy na to racjonalnie samo odrobaczenie matki to koszt 5-14zł/kg masy ciała, szczepienie przeciwko wściekliźnie to koszt, w zależności od gabinetu, 25-50zł, szczenięta w pierwszych miesiącach życia należy trzykrotnie zaszczepić przeciwko nosówce i tak dalej i tak dalej. Do tego dochodzi koszt odpowiedniej karmy dla suki w czasie ciąży i karmy dla szczeniąt + monitorowanie stanu ciąży przez lekarza weterynarii, ewentualna jego ingerencja chirurgiczna (cesarskie cięcie) i koszty rosną... . Jeśli to Was nie przekonuje to pozwolę sobie przekleić mój post z fanpage PSIA MAĆ! Nie kupuj od pseudohodoców

"Wczoraj do gabinetu przyszli młodzi ludzie, którzy za 50zł odkupili suczkę, która podobno (!) była szczepiona i podobno miała mikrochip. Książeczki zdrowia nie stwierdzono, podobnie mikrochipu. Sunia podobno miała dwa lata, przy czym orientacyjne ustalenie wieku po zębach nie było możliwe. Siekacze do usunięcia, grzybica skóry, sutki do ziemi, wychudzona, świerzbowiec uszny, lista schorzeń/problemów nie ma końca. A wszystko to dlatego, że rodziła cieczkę w cieczkę, w żałosnych warunkach, bez odpowiedniej opieki... . Chwała panu, że trafiła na takich ludzi, którzy uratowali ją od niechybnej śmierci. A w ogłoszeniu pani twierdziła, że psy chowane są w warunkach idealnych... ." 


Czym jest Psia Mać?

PSIA MAĆ to projekt społeczny mający na celu popularyzację adopcji zwierząt oraz poprawę warunków życia psów w Polsce po przez zmianę ludzkiej mentalności dotyczący odpowiedzialnego ich nabywania.

 

 

W imieniu swoim, zespołu PSIA MAĆ i wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny, zapraszam do zapoznania się z projektem.

 

 

 

Tagi
Tutaj zawartość trzeciej szpaltyNajlepsze Blogi